Klasy przysposabiające do pracy wyjechały na dwudniową wycieczkę edukacyjno-integracyjną do Zaniemyśla.

Zwiedziliśmy między innymi zabytkowy Rynek, pomnik Powstańców Wielkopolskich oraz kościół pod wezwaniem św. Wawrzyńca, tuż obok którego stoi pomnik bogini zdrowia Higiei. Odwiedziliśmy również galerię artystyczną połączoną z wystawą staroci. Jednak największą atrakcją była dla nas Wyspa Edwarda, położona na Jeziorze Raczyńskim. Wyspę porasta wspaniały drzewostan liściasty: lipy, olchy, jesiony oraz ponad 60 wiekowych dębów. Ponadto na wyspie znajduje się przepiękny, stary dom z drzewa modrzewiowego oraz armatka hrabiego Edwarda Raczyńskiego. Na wyspę prowadzi most pontonowy, który dla niektórych osób okazał się nie lada wyzwaniem. Wyjazd dostarczył nam sporej porcji wiedzy historyczno- przyrodniczej, wielu wrażeń artystycznych oraz przede wszystkim dobrej zabawy.