kapital_ludzki

Dotacje z Europejskiego
Funduszu Społecznego

flaga_ue_efs

1 marca 2012 r. - rozpoczęcie realizacji projektu „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013” Nr: POKL.09.02.00-30-086/11

Wartość projektu: 220.400,00 zł
Wartość dofinansowania z EFS: 189.120,00  zł

 


Projekt zakłada modyfikację oferty kształcenia w zawodach: kucharz małej gastronomii oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu (beneficjent) oraz w Zespole Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu (partner). Cele projektu zostaną zrealizowane porzez zorganizowanie dodatkowych zajęć praktycznych przeprowadzonych przez wcześniej przeszkolonych pracodawców w porozumieniu z nauczycielami oraz profesjonalne doradztwo zawodowe. Projekt skierowany jest do 73 uczniów i uczennic zamieszkalych w woj. wielkopolskim.

 

Szczególnie polecany jest dziewczętom, gdyż przyczynia się do ograniczenia zjawiska tzw. dyskryminacji wielokrotnej na rynku pracy. Organizowane w projekcie doradztwo zawodowe, skierowane do uczennic uwzględniać będzie ich szczególną sytuację na rynku pracy.

 


 

Regulamin uczestnistwa w projekcie.

 


OFERTY SZKOLEŃ

W ramach realizacji projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013" oferujemy bezpłatne, zaakończone specjalnym certyfikatem szkolenie dla 20 osób - interesariuszy w/w projektu (pracodawców lub ich przedstawicieli zatrudnionych do realizacji zajęć praktycznych (patrz oferta pracy nr 2 oraz nr 3) w zakresie metodyki pracy z osobami niepełnosprawnymi (8 godzin) oraz prawnych aspektów pracy osób niepełnosprawnych (8 godzin).

 

Uwaga!

W przypadku wolnych miejsc, do udziału w szkoleniu zapraszamy również inne osoby niezangażowane w projekt: przedstawicieli szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe (kadra pedagogiczna), partnerzy społeczno - gospodarczy oraz pracodawcy lub ich przedstawiciele.

Szkolenie zostanie przeprowadzone w okresie od listopada 2012 r. do grudnia 2012. Miejsce prowadzenia zajęć – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, ul. Żniwna 1. Formularz zgłoszeniowy.


OFERTY PRACY

  1. W związku z realizacją projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013" poszukuje się specjalistycznej firmy/ instytucji szkoleniowej mającej doświadczenie w realizacji szkoleń unijnych. Zainteresowane instytuacje proszone są o zapoznanie się ze szczegółami przedmiotu zamówienia(str. 1-2) oraz składanie w biurze projektu formularza wyceny usługi(str. 3-4) w terminie do 31.10.2012 r. Dokumenty można przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, 61- 663 Poznań, ul. Żniwna 1lub elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela kordynator projektu - Marlena Leśniak tel.(61) 820-09-92.
  2. W związku z realizacją projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013" poszukuje się pracodawców (przedstawicieli pracodawców) mających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia praktycznych zajęć w zawodzie pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Zainteresowane osoby (potencjalni wykonawcy) proszone są o zapoznanie się ze szczegółami przedmiotu zamówienia (str. 1-2) oraz składanie w biurze projektu formularza wyceny usługi (str. 3) w terminie do 31.10.2012 r. Dokumenty można przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, 61- 663 Poznań, ul. Żniwna 1lub elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela kordynator projektu - Marlena Leśniak tel.(61) 820-09-92.
  3. W związku z realizacją projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013" poszukuje się pracodawców (przedstawicieli pracodawców) mających odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie prowadzenia praktycznych zajęć w zawodzie kucharz małej gastronomii. Zainteresowane osoby (potencjalni wykonawcy) proszone są o zapoznanie się ze szczegółami przedmiotu zamówienia (str. 1-2) oraz składanie w biurze projektu formularza wyceny usługi (str. 3) w terminie do 31`.10.2012 r. Dokumenty można przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, 61- 663 Poznań, ul. Żniwna 1lub elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela kordynator projektu - Marlena Leśniak tel.(61) 820-09-92.
  4. W związku z realizacją projektu z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Europejskiego Funduszu Społecznego „Modyfikacja oferty kształcenia zawodowego w ZSZ nr 2 i ZSS nr 102 w Poznaniu w latach 2012-2013" poszukuje się osoby fizycznej (trenera) mającej odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji zajęć z zakresu polityki równościowej kobiet i mężczyzn do przeprowadzenia szkolenia dla zespołu projektowego w terminie listopad 2012 r. (2 godziny). Zainteresowane osoby (potencjalni wykonawcy) proszone są o zapoznanie się ze szczegółami przedmiotu zamówienia (str. 1) oraz składanie w biurze projektu formularza wyceny usługi (str. 2) w terminie do 31.10.2012 r. Dokumenty można przesłać pocztą tradycyjną na adres: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu, 61- 663 Poznań, ul. Żniwna 1lub elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dodatkowych informacji udziela kordynator projektu - Marlena Leśniak tel.(61) 820-09-92.