Z przyjemnością informujemy, że Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 1 wchodząca w skład Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu zajęła I miejsce w poznańskim plebiscycie szkół ponadpodstawowych "SZKOŁA ROKU 2023".

Plebiscyt „Szkoła Roku” to coroczna inicjatywa, której celem jest wyłonienie najlepszych placówek ponadpodstawowych w miastach wojewódzkich. Wybór zwycięskiej szkoły odbywa się na podstawie głosowania, w którym biorą udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Do plebiscytu zostało zgłoszonych 112 szkół z Poznania, a głosowanie trwało od 6 marca 2023 roku do 26 marca 2023 roku.

O zwycięstwie w plebiscycie zadecydowała największa liczba głosów oddanych za pośrednictwem strony internetowej waszaedukacja.pl.