Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 25 kwietnia 2020 r. zginął w wypadku samochodowym nasz wieloletni nauczyciel - Maciej Michałowski.

Znaliśmy go jako doskonałego nauczyciela wychowania fizycznego i oddanego kibica sportu, który swoją pasją potrafił zarażać uczniów. Pod jego kierunkiem uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 zdobywali laury i zwyciężali na wielu zawodach sportowych.  Ale uczył również  swoich podopiecznych szacunku dla rywali i z honorem godzić się z porażką. Był wyrozumiałym i oddanym wychowawcą. Młodzież obdarzała go zaufaniem, dzieląc się z nim swoimi problemami i troskami. Zawsze bowiem mogli liczyć na jego wsparcie. Nauczał również edukacji dla bezpieczeństwa, prowadził dla młodzieży szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Maciej, dla nas nauczycieli był skromnym, wesołym i pełnym optymizmu kolegą. Zawsze chętny do pomocy. Budził szacunek za wiedzę, doświadczenie i pragmatyczne podejście do krzewienia kultury fizycznej. Służył profesjonalną radą, zwłaszcza młodszym nauczycielom. Był cenionym trenerem Olimpiad Specjalnych. Dla nas to nie tylko strata doskonałego pedagoga, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka i przyjaciela.

Żegnaj Maćku!

Z rodziną oraz bliskim łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego współczucia.