W dniach 11.01-25.01.2023r. odbył się konkurs "Zdrowe Łasuchowanie” dla uczniów klas I-III w zawodzie kucharz i cukiernik.

Celem konkursu było m.in. propagowanie zdrowego odżywiania, zwiększanie świadomości prozdrowotnej, znajomość zdrowych zamienników różnorodnych produktów, rozwijanie zainteresowań cukierniczych oraz rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych wśród naszych uczniów.

Zadanie konkursowe polegało na zaplanowaniu i wykonaniu zdrowszego odpowiednika deseru oraz przygotowanie normatywu surowcowego wraz ze sposobem wykonania deseru. Oceniane były m.in. znajomość zdrowego stylu życia i zamienników produktów, pomysłowość oraz wygląd deseru i estetyka jego wykonania. Na podstawie przesłanych zdjęć jury wyłoniło zwycięzcę.

Poniżej prezentujemy najlepsze prace naszych uczniów. SERDECZNIE GRATULUJEMY!