Dziś, tj. 20 października 2021 roku, w trakcie zorganizowanej w tym celu uroczystej Gali, ogłoszono wyniki konkursu WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU ustanowionego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Jedną z dwóch szkół wyróżnionych zaszczytnym tytułem WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU w 2021 roku został Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu. Statuetkę z rąk Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka odebrał dyrektor szkoły Andrzej Maciejak, któremu towarzyszyła oficjalna delegacja szkoły w osobach: Irmina Szukała (wicedyrektor), Iwona Wielgosik (wicedyrektor), Michał Przybylski (wicedyrektor w latach 2015-2019), Małgorzata Dezor (kierownik szkolenia praktycznego), Karol Morawski (kierownik pracowni szkolnych).

Organizatorem konkursu oraz uroczystej gali był Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tę doskonale przygotowaną uroczystość uświetnili Justyna Steczkowska oraz grupa artystów z teatru akrobatycznego „Z głową w chmurach”.

Dla nas, społeczności szkolnej, to wielkie wyróżnienie i docenienie pracy, poświecenia i zaangażowania wielu pokoleń nauczycieli, pracowników oraz uczniów naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę w budowaniu tego największego w 70 – letniej historii szkoły sukcesu.