Rozstrzygnięcie konkursu TWÓJ ZAWÓD

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, ogłosiła nowy konkurs filmowy „TWÓJ ZAWÓD”. Do udziału zaprosili młodocianych pracowników realizujących naukę w zawodach rzemieślniczych w szkołach branżowych lub w systemie pozaszkolnym.Celem konkursu jest popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych. Zadaniem konkursowym było stworzenie 60 sekundowego (1 minuta) filmu przedstawiającego wykonywany zawód rzemieślniczy, w którym odbywa się nauka. Prace miały w ciekawy sposób przedstawiać zawód i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Prace należało przesłać do 1 marca 2021. Na konkurs nadesłano 24 filmy z 11 szkół. Najwięcej prac otrzymaliśmy od Zespół Szkół Technicznych w Koninie - 7 pracW dniu 27 kwietnia 2021 r. jury obradujące w formie zdalnej, po burzliwych obradach postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących uczniów:

1 miejsce Virginial, zawód - fryzjer, Zespół Szkół nr 2 w Międzychodzie

2 miejsce Martyna, zawód - fotograf, Zespół Szkół nr 2 w Międzychodzie

3 miejsce Magdalena, zawód - krawcowa, Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu

www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,-twoj-zawod-zwyciezcy.html

W konkursie, oprócz Magdaleny (1TD), której serdecznie gratuluję,  udział wziął również Norbert Sibila (1AL), który otrzyma nagrodę szkolną na koniec roku. Uczniowie wykonali film w ramach przedmiotu informatyka.

 

(-) Michał Przybylski - szkolny koordynator konkursu