2015 kon kul

16 stycznia 2015 r. w pracowni zajęć praktycznych odbyła się pierwsza edycja konkursu pod hasłem "Pan Naleśnik w roli głównej". Uwielbiane na całym świecie naleśniki uważane są zwykle za danie podrzędne. Uczestnicy konkursu udowodnili, że naleśniki przyrządzone w sposób wykwintny mogą zaskoczyć swym wielkim potencjałem.

Celem konkursu było przede wszystkim dokonywanie przez uczniów oceny własnych umiejętności zawodowych, rozwijanie zainteresowań, rozbudzenie inicjatywy i pomysłowości.

Komisja w składzie:

Krzysztof Drożdżyński - Szef Kuchni w restauracji "Papierówka" w Poznaniu,
Andrzej Maciejak - Dyrektor Szkoły
Karol Morawski - Nauczyciel zajęć praktycznych,

dokonała oceny, przedmiotem której, były wykonane przez uczestników konkursu naleśniki.

Zgodnie z przyjętymi kryteriami, do których należały: ocena techniczna, która dotyczyła organizacji, tempa, higieny pracy i stopnia trudności wykonania potrawy,  ocena organoleptyczna, która obejmowała atrakcyjność potrawy, inwencję twórczą, sposób dekoracji
i sposób podania, a także walory smakowe potrawy.

Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zajęła Paulina Krawiec z kl. 3Te oraz Dominika Prętka z kl. 3b za "Bombowe koperty w karmelowym sosie";
II miejsce zjęła Violetta Nowak z kl. 3b oraz Mateusz Bartkowiak z kl. 3Te za "Naleśnikowe tagliatelle w sosie węgierskim";
III miejsce zajęła Natalia Kotlińska kl.3Tf oraz Iwona Patecka kl.3Tf za "Naleśniki Suzette".

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Organizatorem konkursu była Teresa Beata Modelska - Nauczyciel zajęć praktycznych.