2014 bezp szkola

Uczniowie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu uczestniczą w realizacji zadań konkursu „Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń". Jednocześnie ubiegamy się o certyfikat bezpiecznej szkoły.

Zadania są następujące:

1. Państwo, prawo, społeczeństwo, obywatel.
2. Co powinno się zmienić w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi (nauczyciel-uczeń, dziecko-rodzina, koledzy w miejscu zamieszkania, osiedlu, miejscowości).
3. Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielania pomocy, obrona konieczna itp.
4. Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne. Zalecane podjęcie tematu relacji „chłopcy-dziewczęta" - język, kultura osobista etc. „Czy uczniowie klną i dlaczego..."
5. Tytoń, narkotyki, dopalacze - jak się przed tym bronić.
6. Kibole, blokersi, grupy podwórkowe - co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki".
7. Mój przyjaciel jest inwalidą - jak kształtować podstawy akceptujące niepełnosprawność.
8. Nie jesteś sam. Jak monitorować sytuację osób z otoczenia szkolnego lub środowiskowego, które znalazły się w biedzie, chorobie, stanie sieroctwa społecznego lub „eurosieroctwa"; gdzie szukać pomocy.
9. Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.
10. Komunikacja niewerbalna.

Zadania realizują: Joanna Wojtuś, Hanna Bułat-Sąsiadek, Ewa Łęcka-Francuzik, Karolina Pera-Partyka, Katarzyna Neyman, Irmina Szukała

Galeria.