Na początku lipca 2019 r. przy okazji prywatnego pobytu we Francji, dyrektor ZSZ nr 2 w Poznaniu Andrzej Maciejak oraz koordynujący programy unijne w naszej szkole - Michał Przybylski, gościli w partnerskiej szkole zawodowej działającej przy Izbie Rzemieślniczej Centre De Formation D’apprentis Henri Martin w  Lezignan Corbieres (Francja).

Na początku kwietnia br. właśnie w tej szkole oraz we współpracujących z nią zakładach pracy, uczniowie ZSZ nr 2 odbywali  dwutygodniowe staże zawodowe. Przy okazji zwiedzili zabytki regionu, poznali kulturę i wielu niezwykle sympatycznych ludzi zamieszkujących okolice Lezignan Corbieres. Natomiast uczniowie z tego regionu  odbywali już dwukrotnie staże zawodowe w poznańskich i sucholeskich firmach.

Wizyta była okazją do zwiedzenia szkoły, zapoznania się z osiągnięciami i zamierzeniami placówki, a także umożliwiła wymianę opinii i doświadczeń dotyczących problemów szkolnictwa zawodowego w obu naszych krajach. Odbyło się też spotkanie z lokalna prasą, na którym zaprezentowano zakres dotychczasowej współpracy oraz plany na przyszłość.

Serdeczne podziękowania za przyjęcie naszej delegacji kierujemy do kierownictw Izby Rzemieślniczej Centre De Formation D’apprentis Henri Martin w  Lezignan Corbieres oraz dyrekcji szkoły. Wizyta była niezwykle pouczająca i perfekcyjnie przygotowana.

Niestety kilka dni po zakończeniu wizyty dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o nagłej śmierci p. Luca Garcia – koordynatora programu Erasmus w Centre De Formation D’apprentis Henri Martin, w ramach którego od dwóch lat możliwa jest współpraca pomiędzy naszymi placówkami.

Dyrektor Andrzej Maciejak, w imieniu społeczności naszej szkoły skierował specjalny list kondolencyjny, który został odczytany nad grobem przez przyjaciela Luca – pana Tomasza Knappika.