Międzynarodowy staż zawodowy - Niemcy (Greifswald) w okresie 5-25 marca 2023 r.:

  • Darmowe zakwaterowanie i wyżywienie w internacie (pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • Kieszonkowe na wydatki osobiste do 300 EURO
  • Bezpłatny dojazd nowoczesnym i bezpiecznym autokarem - ok. 400 km
  • Wsparcie językowe, kulturowe i pedagogiczne przed wyjazdem
  • Bogaty program kulturalny i rekreacyjny podczas pobytu na stażu
  • Zdobycie doświadczenia zawodowego w niemieckich firmach poświadczone specjalnymi certyfikatami ważnymi w całej EUROPIE
  • Opieka doświadczonych nauczycieli i tłumacza
  • Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
  • Bezpłatna doraźna pomoc lekarska

5.03.2023 r.

W zimowych okolicznościach przyrody wyruszyliśmy na kolejny międzynarodowy staż zawodowy. Tym razem przez trzy tygodnie pracować będzimy w uroczym mieście Greifswald (Niemcy). Jutro wczesnym rankiem zaczynamy.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=746866003896672&set=pcb.746866490563290


 8.03.2023 r.

Po dwóch dniach pracy mamy dzień wolny. W całym regionie święto. Wybraliśmy się zatem do centrum Greifswaldu. Przepiękna i znakomicie zachowana starówka to chluba tego miasta. Na zakończenie wycieczki zaprosilibyśmy wszystkie dziewczyny na kawę i pyszne ciastko. Jutro wznawiamy pracę.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=749256576990948&set=pcb.749256943657578


 11.03.2023 r.

Pierwszy tydzień praktyk w Greifswaldzie za nami. Bardzo sympatyczna atmosfera, nowe znajomości, ciekawe doświadczenia zawodowe. Podróże kształcą.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=750989696817636&set=pcb.750989866817619

Greifswald to miasto z niezwykle klimatycznym, nadmorskim portem. Idealne miejsce na weekendowy wypad. Nic więc dziwnego, że sobotę spędziliśmy właśnie tam. Czy było warto? Z całą pewnością. Wspaniała architektura, luksusowe jachty, nadmorskie kawiarenki, zwodzony most to tylko niektóre turystyczne atrakcje, które należy zobaczyć. Na zakończenie, już tradycyjnie kawa i coś "na słodko".

https://www.facebook.com/photo/?fbid=751412786775327&set=pcb.751422693441003


 13.03.2023 r.

W niedzielę odwiedziliśmy jedno z najciekawszych miejsc w regionie, mianowicie muzeum Pomorza Zachodniego. To miejsce, gdzie najdawniejsza historia spotyka się z tą najnowszą. Nie brakuje tam elementów kultury i historii polskiej. A po zwiedzaniu, miło było pogawędzić o sztuce w ekskluzywnej restauracji w tymże muzeum, gdzie staż zawodowy odbywają Julka i Magda.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=752469803336292&set=pcb.752470466669559


 17.03.2023 r.

Podajemy 3 pierwsze miejsca I Mistrzostw Polski na ziemi niemieckiej w kręgle:
Panowie:
1.Daniel Gruszczyński 172
2. Dymitr Ganczo 166
3. Mateusz Przybylski 161
Panie:
1. Patrycja Nogaj 147
2. Weronika Rossa 141
3. Emilia Wosinkiewicz 124
Serdecznie gratulacje dla medalistów. Trwają rozmowy ze sponsorami a propos nagród ... dla wszystkich uczestników, gdyż rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana.
 
  18.03.2023 r.
 
Weekend. Erasmus to nie tylko praca. To również, a może przede wszystkim realizacja programu kulturalnego. Zaraz po śniadaniu podjechaliśmy do pobliskiego Stralsundu, a tam odwiedziny złożyliśmy naprawdę gruuubym rybom mieszkającym w Oceanarium. To jedno z nielicznych w Europie tego typu miejsc. Później pizza i starówka. Miasto robi wrażenie... architektura, zabytki, kawiarenki i sympatyczni mieszkańcy tworzą bardzo osobliwy klimat. Warto tutaj przyjechać !
 
 

19.03.2023 r.
 
Dziś ostatni dzień przeznaczony na realizację programu kulturalnego. Greifswald to jednak miasto niespodzianek. Kto by pomyślał, że w środku miasta obejrzymy żyjące w symbiozie z ludźmi zwierzęta domowe, ale również sympatyczne małpki, alpaki, pawie, papugi i inne przesympatyczne stworki. Większość zagród i wybiegów jest otwarta. Spacerowaliśmy wśród kangurów, karłowatych kóz i małpek kapucynek. Wrażenia niezapomniane. Dzień zakończyliśmy smacznym ciastkiem oraz kawą. Od jutra wracamy do pracy.
 
 21.03.2023 r.
 
Nasz projekt to nie tylko praca zawodowa. Ale również, a może przede wszystkim kształtowanie swojego charakteru, budowanie w sobie osobowości człowieka wrażliwego, tolerancyjnego i otwartego. Osoby empatycznej i zdolnej wspomagać naszych przesympatycznych przyjaciół, których codziennie widujemy w naszej szkole. Dzięki, że jesteście!
 
 
Ostatni tydzień stażu. W pracy czujemy się już pewnie. Znamy pracowników i zwyczaje w firmie. Przełamaliśmy barierę językową. Naprawdę sporo się nauczyliśmy. Potrafimy się porozumieć i mamy już pierwsze propozycje pozostania w firmie na dłużej. Niestety, wkrótce po powrocie czekają nas egzaminy zawodowe. Ale po ich zaliczeniu ... kto wie. Pewnie każdy z nas chętnie wróci do przyjaznego i uroczego Greifswaldu.
 
 24.03.2023 r.
 
Niestety, nasze staże dobiegają końca. Jeszcze bardzo miła wizyta w Regionales Berufliches Bildungszentrum Greifswald i spotkanie z p. Cornelią Kropidlowski - Schulleiterin, której należą się słowa podziękowania za udzielone nam wsparcie w przygotowaniach i organizacji mobilności do Greifswadu. Specjalne podziękowania również dla p. Christopha Walthera - szkolnego koordynatora Erasmusa oraz jego współpracowników Steffena i Martiny.
Nauczyciele wizytę złożyli w zakładach pracy. Właściciele firm oraz opiekunowie praktyk z uznaniem wypowiadali się o pracy naszych uczniów. Dostrzeżono punktualność, zaangażowanie i pracowitość. To niezwykle budujące. Nic więc dziwnego, że najstarsi uczniowie otrzymali propozycję pracy. Jutro powrót do Polski. Zabieramy ze sobą moc wrażeń, nowe znajomości i przyjaźnie oraz bardzo interesujące perspektywy na przyszłość. No, ale w końcu Erasmus zmienia życie i otwiera umysły!
 
 25.03.2025 r.
 
Rano wyjechaliśmy z niezwykle gościnnego Greifswaldu. Staże zakończone. Największą nagrodą dla naszych uczniów, to słowa uznania pracodawców oraz formalna piemna ocena jakości ich pracy i propozycje współpracy już nie w charakterze stażystów, ale pełnoprawnych pracowników.
Jesteśmy z Was dumni i dziękujemy za przemiłą współpracę!
Opiekunowie: Michał Przybylski, Iwona Wielgosik, Natalia Sałata, Michalina Wielgosik.