Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu będą mogli zdobywać nowe doświadczenia zawodowe i podwyższać swoje kompetencje językowe na międzynarodowym stażu w ramach programu Erasmus+. Dzięki uczestnictwie w programie Erasmus+ uczniowie naszej szkoły poznają również kulturę odwiedzanego kraju, zwyczaje, kuchnie regionu oraz zawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.

W poprzednich latach nasi uczniowie i absolwenci odbywali staże dwukrotnie we Francji, we Włoszech oraz w Hiszpanii. Tym razem staż planujemy w Niemczech. O wyjazd mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół branżowych oraz niedawni absolwenci (do 12 miesięcy od ukończenia szkoły). Nasi uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod okiem doświadczonych niemieckich fachowców współpracujących z Regionales Berufliches Bildungszentrum Greifswald

Uczniowie będą poznawać nie tylko tradycje, zwyczaje oraz sposób pracy w niemieckich przedsiębiorstwach, ale również historię, kulturę oraz zabytki kraju związkowgo Meklemburgia-Pomorze Przednie. To nasz pierwszy staż w Niemczech w ramach programu Erasmus+ do naszych zachodnich sąsiadów. Greifswald to urocze Miasto z wieloma zabytkami. Na młodzież czekają nie tylko staże u pracodawców, ale również wiele atrakcji turystycznych: zabytkowa, urokliwa starówka, port ze zwodzonym mostem, Muzeum Pomorza, czy ruiny średniowiecznego klasztoru.

Gdzie leży Greifswald?

2023 mapka

 

Szczegółowych informacji na temat projektu udzielają:

- koordynator projektu - Michał Przybylski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., mobidziennik lub bezpośrednio w sali 121 od poniedziałku do piątku.

- wicedyrektor szkoły - Iwona Wielgosik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. mobidziennik lub bezpośrednio w pokoju wicedyrektorów w piątki od 16.00 do 18.00

 

WKRÓTCE ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!