W ubiegłym tygodniu dyrektor Andrzej Maciejak, wicedyrektor Iwona Wielgosik oraz Michał Przybylski – koordynator programu Erasmus+, gościli w partnerskiej szkole w Niemczech – w Regionales Berufliches Bildungszentrum Greifswald.
 
Podczas kilkudniowej wizyty nasi przedstawiciele zwiedzili szkołę, spotkali się z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej, Izby Przemysłowo – Handlowej oraz Młodzieżowej Agencji Pracy. Uczestniczyli również w bardzo ciekawym seminarium dotyczącym problemów kształcenia zawodowego w Niemczech. W toku dyskusji wymieniono opinie dotyczące  doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego oraz współpracy z pracodawcami.
 
Mamy nadzieję, że wizyta ta zaowocuje wyjazdem naszych uczniów na kolejne staże zagraniczne, w ramach programu Erasmus+, tym razem do Niemiec, do uroczego miasteczka Greifswald. Na młodzież nie tylko czekają staże u pracodawców, ale również wiele atrakcji turystycznych: zabytkowa, urokliwa starówka, port ze zwodzonym mostem, Muzeum Pomorza czy ruiny średniowiecznego klasztoru.