Po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu będą mogli zdobywać nowe doświadczenia zawodowe i podwyższać swoje kompetencje językowe na 2-3 tygodniowych międzynarodowych stażach zawodowych w ramach kolejnej edycji programu Erasmus+.

Kolejna edycja staży zagranicznych – Erasmus +

Francja 2022

W poprzednich latach nasi uczniowie odbywali staże we Francji, we Włoszech oraz w Hiszpanii. W rozpoczynającej się wkrótce nowej edycji dodatkowo brane są pod uwagę staże w Niemczech.
Nasz projekt trwać będzie do końca 2027 r. Udział w nich mają zagwarantowany uczniowie wszystkich klas szkół branżowych.
Dzięki uczestnictwie w programie Erasmus+ uczniowie naszej szkoły zdobywają nowe doświadczenie zawodowe, doskonalą znajomość języków obcych, poznają kulturę odwiedzanego kraju, zwyczaje, kuchnię regionu oraz zawiązują nowe znajomości i przyjaźnie.

Pierwszy, dwutygodniowy staż planowany jest we wrześniu 2022 r. na południu Francji w urokliwej miejscowości LEZIGNAN – CORBIERES. Nasi uczniowie będą mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod okiem doświadczonych francuskich fachowców zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej CENTRE DE FORMATION D’APPRENTIS Henri MARTIN z siedzibą przy Avenue des Genêts w LEZIGNAN CORBIERES.

Uczniowie będą poznawać nie tylko tradycje, zwyczaje oraz sposób pracy we francuskich przedsiębiorstwach, ale również historię, kulturę oraz zabytki regionu CORBIÈRES słynącego z doskonałych win. W 1985 roku CORBIÈRES otrzymało prawo ich oznakowania zaszczytnym znakiem AOC potwierdzającym ich najwyższą jakość.

01 francja wyjazd

W LEZIGNAN CORBIERES nasi uczniowie odbywali staże 2019 roku. Było przepięknie!


Wkrótce podamy szczegóły i ruszy rekrutacja!


Informacje na temat projektu udziela koordynator - Michał Przybylski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , mobidziennik lub bezpośrednio w sali 121 od poniedziałku do piątku.

ZAPRASZAMY!