Październik 2019 r. Staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Forli (Włochy).

2018 erasmus

Przez okres ponad 4 tygodni, od 30 września do 25 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły przebywali w miejscowości Forli w północnej części Włoch, gdzie odbywali, w ramach programu Erasmus + specjalistyczne staże zawodowe. Nasi młodzi cukiernicy, kucharze, mechanicy samochodowi oraz ślusarze mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe pod okiem doświadczonych włoskich fachowców, których zapwenił partner programu stowarzyszenie UNISER Società Cooperativa Sociale O.n.l.u.s. z siedzibą w Forlì (IT), Piazzale della Vittoria 17.

Uczniowie poznawali tradycje, zwyczaje oraz sposób pracy we włoskich przedsiębiorstwach. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie zaowocuje na polskim i europejskim rynku pracy.

Serdeczne podziękowania dla właścicieli firm z Forli:

• Pasticceria Roberto Di Romualdi Livio Corso Garibaldi 32, 47121 - Forlì
  • Panificio Giunti Bruno & C. Snc Via Ravegnana, 190, 47122 - Forlì
  • First Bakery srl Via Guglielmo Oberdan 3, 47121 - Forlì
  • Fuzzi & C. Snc Pasticceria - Bar Corso Armando Diaz 101, 47121 - Forlì
  • Qlab Srl - Forlì Sede legale: Via Severoli 8 Sede operativa: V.le Bolognesi 2/4, 47121 - Forlì
  • Qlab Srl - Faenza Via Severoli 8, 48018 - Faenza
  • Pasticceria Caffetteria La Loggia Di Ortolani & C. Snc Corso Giuseppe Garibaldi, 125, 47121 - Forlì
  • Red Velvet Bakery di Silvia Cortesi Via Silvio Corbari 7 c/o Centro Commerciale Porta Ravaldino, 47122 - Forlì
  • Carrozzeria Elite Di Bellini & C. Snc Via Martin Luther King, 16, 47121 - Forlì
  • Centro di Ascolto Caritas Onlus Via Fossato Vecchio, 20, 47121 - Forlì
  • Flora di Costanzi Lucio Viale Filippo Corridoni, 151, 47121 - Forlì
  • Crd Lamiere Srl Via E. Berlinguer, 21, 47124 - Forlimpopoli
  • Realmec Costruzioni Meccaniche di Pruni Luciano Via Euclide, 6,, 47121 - Forlì

Wizyta była okazją nie tylko do rozwoju zawodowego uczniów, ale również do poznania przepięknego regionu Emilia-Romania, połozonego w północnych Włoszech. W skład którego wchodzą dwie krainy historyczne: Emilia i Romania (stąd jego nazwa). Region ten położony jest w Apeninach Północnych i nad Morzem Adriatyckim. Od północy graniczy z Lombardią i Wenecją Euganejską, na zachodzie z Ligurią i Piemontem, a na południu z Toskanią, Marche i San Marino. Stolicą regionu jest Bolonia, a w poblizu znajduje się również perła renesansu - Florenacja.