Eliza Rydz - laureatką II Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego

W dniach 19-20 kwietnia 2018 r. uczennica drugiej klasy w zawodzie kucharz, Eliza Rydz, brała udział w II edycji Ogólnopolskiego Turnieju Kucharskiego pod patronatem Poznańskiego Klubu Biesiadników w Poznaniu. Turniej adresowany był do uczniów kształcących się w zawodzie kucharz. O tytuł najlepszego walczyło 9 uczniów z całej Polski. Uczestnicy turnieju mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne oraz zaprezentować swój talent podczas przygotowywania potrawy konkursowej na temat: „Pierogi w różnych odsłonach”. Rywalizację rozpoczęły dwa quizy. Kolejnym etapem były trzy zadania praktyczne, w ramach których uczniowie musieli wykazać się znajomością różnych surowców pochodzenia roślinnego: kasz, makaronów oraz ziół doniczkowych. Ostatnia część polegała na wykonaniu potrawy konkursowej zgodnie z tematyką turnieju.

Uczennica naszej szkoły została laureatką turnieju zajmując V miejsce.

Gratulujemy.