• Kontrast:
  • A
  • B
  • C
Powstanie Wielkopolskie

Mamy czym się pochwalić, mamy z czego być dumni. 100 lat temu nasi pradziadkowie wygrali bój o Polskę. My z Wielkopolski…

Jeżeli lubisz historię, jeżeli nie jest Ci obca praca z kamerą, a do tego jesteś uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej miasta Poznania, to właśnie z myślą o Tobie został przygotowany konkurs „Powstanie Wielkopolskie okiem kamery” , którego organizatorem jest Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu.

Zapewne masz kolegę, a może nawet kilku, którzy podzielają Twoją pasję, najlepszego z możliwych nauczyciela historii, starą lub nową kamerę (nie ma to najmniejszego znaczenia), głowę pełną pomysłów i ochotę na wygraną, zacznij działać! Właśnie Ty możesz być liderem zespołu, w którym przeprowadzisz burzę mózgów, spiszesz scenariusz , wskażesz reżysera i zadanie prawie gotowe. Z kamerą ruszacie w podróż po najpiękniejszych kartach polskiej historii, którą zakończycie krótkim, najwyżej 5 minutowym filmem o Powstaniu Wielkopolskim. Prawda, że proste?
Po wykonaniu dzieła, gotowy film prześlecie do organizatora konkursu, po czym przyjedziecie na uroczystą Galę Filmową, która odbędzie się jesienią 2018 roku i najprawdopodobniej odbierzecie nagrodę. Jeżeli czegoś nie wiecie, odsyłamy Was na naszego bloga: http://powstanie100.blogspot.com/
Zapisy przyjmujemy pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.