Wybory Do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu - 3 października 2016 r.

3 października 2016 r., w świetlicy szkolnej  odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka wybierali swoich przedstawicieli. Wybory przypominały wybory państwowe, była urna wyborcza, listy wyborcze. Każdy uczeń oddawał swój głos po uprzednim podpisaniu się na liście oraz okazaniu legitymacji szkolnej.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy 3Tc, Marta Baczyńska, miejsce drugie zajęła Klaudia Pomian z klasy 1Te, trzecie miejsce uzyskała Kinga Uznańska  z klasy 1Te. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu.  Wybory zostały przygotowane we współpracy z p. Joanną Wojtuś - naszą szkolną bibliotekarką.

Dnia 3 października 2016 r., w świetlicy szkolnej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka wybierali swoich przedstawicieli. Wybory przypominały wybory państwowe, była urna wyborcza, listy wyborcze. Każdy uczeń oddawał swój głos po uprzednim podpisaniu się na liście oraz okazaniu legitymacji szkolnej.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego uczennica klasy 3 Tc, Marta Baczyńska, miejsce drugie zajęła Klaudia Pomian z klasy 1 Te, trzecie miejsce uzyskała Kinga Uznańska z klasy 1 Te. Dziękujemy wszystkim za udział w głosowaniu. Wybory zostały przygotowane we współpracy z biblioteką szkolną.

Notatka: folder nr 2- Pasowanie Klas Pierwszych

Dnia 14 Października 2016 r., w Dniu Edukacji Narodowej, odbyło się Pasowanie Klas Pierwszych. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Marta Baczyńska. Uczniowie zostali powitani przez dyrekcję szkoły, a także przez starszych uczniów naszej szkoły. Podczas ślubowania pierwszoklasiści złożyli przysięgę Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz otrzymali dyplomy pamiątkowe. W uroczystości uczestniczył także sztandar szkoły w składzie:

Wojtek Nowacki z klasy 3 Td - chorąży

Sandra Vogt z klasy 3 Tc – asysta

Katarzyna Kaczor z klasy 2 Ta – asysta ( zastępstwo)