SPOTKANIE Z KOMANDOREM PAWŁEM SZYMANDERSKIM

27 października 2016 roku o godzinie 10:00 odbyło się w świetlicy szkolnej pierwsze spotkanie w ramach cyklu Ludzie z pasją. Gościem był p. Paweł Szymenderski, komandor Klubu Żeglarskiego Odlewnik w Śremie. Celem poszczególnych spotkań jak i całego projektu jest zaoferowanie uczniom ciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych. Pan komandor w sposób bardzo interesujący odpowiadał na pytania uczniów m.in. o początek jego przygody z żeglarstwem, czy jest to jego zawód czy pasja, najciekawsze rejsy, książki na których się wychował i które poleca młodym adeptom żeglarstwa.

Na zakończenie spotkania śpiewano również szanty żeglarskie z akompaniamentem gitarowym gościa, co dało wiele frajdy uczestnikom. Klasy, które brały udział to 3 Ta, 1 Ta, 2 Ta, 3 Td, 1 Pa, 2 Pa, 3 Pa, 3 Pb.

Spotkanie przygotowały: psycholog Ewa Łęcka, bibliotekarz Joanna Wojtuś i opiekun świetlicy Katarzyna Neymann wraz z grupą czytelników biblioteki, którzy zadawali pytania.