2015 cmentarz

Wszyscy Święci królują w Niebie ... 1 listopada upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych świętych. W tym dniu odwiedzamy też swoich bliskich, którzy już odeszli do innego świata.

W środę 28 października 2015 r. uczniowie SSPdP nr 4 wraz z nauczycielami wybrali się na grób nauczycielki naszej szkoły pani profesor Sylwii Filipiak. Na mogile położyliśmy wiązanki, stroiki i znicze przekazane przez uczniów i pracowników naszej szkoły.

Nad grobem wspominaliśmy panią Sylwię - jako koleżankę i nauczycielkę, podzieliliśmy się krótką refleksją nad przemijalnością ludzkiego życia. Natomiast w piątek 30 października odwiedziliśmy Cmentarz Garnizonowy w Parku Cytadela. Naszym zamiarem było oddanie hołdu pamięci poległym żołnierzom. Młodzież z wielką energią zabrała się do pracy: oczyszczono pomniki, zagrabiono liście, uprzątnięto alejki. Na mogiłach rozbłysło ciepłe światło zniczy. Na koniec wszyscy stanęli w cichej zadumie nad grobami i każdy, tak jak umiał, pomodlił się w intencji tych, którzy odeszli już do wieczności.