2015 tenis

11.02.2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Janusza Korczaka w Poznaniu odbył się indywidualny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o mistrzostwo szkoły. W turnieju brało udział 25 uczniów. Organizatorem turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: mgr Karol Gierak oraz mgr Dorota Igel.

Otwarcia turnieju dokonał K. Gierak. Poinformował on o zasadach i regulaminie przeprowadzenia zawodów. Następnie zostało przeprowadzone losowanie do miejsc w tabeli rozgrywek.

W tabeli było 16 zawodników. System rozgrywek pucharowy – osoba przegrywająca z pary odpadała z turnieju. Mecze odbywały się do trzech wygranych setów do 11 punktów. Zwycięzcy przechodzili do dalszych rozgrywek. Mecze były sędziowane przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz przez uczniów ze starszych klas. W sumie rozegrano 21 meczy, które były bardzo zacięte i wyrównane, a o rozstrzygnięciu decydował nieraz piąty set.

Rozgrywki przebiegały w atmosferze koleżeństwa, zdrowej rywalizacji, ogólnego zadowolenia i gry fair – play.

Wyniki turnieju:

I m-ce Jankowiak Jolanta kl. 2a
II m-ce Nowak Violetta kl. 3b
III m-ce Prętka Dominika kl. 3b
I m-ce Ślatała Maciej kl. 2Te
II m-ce Kowalski Patryk kl. 2 b
III m-ce Jankowski Szymon kl. 1 b

Po zakończeniu meczy finałowych zostało dokonane podsumowanie turnieju. Pan dyrektor mgr Andrzej Maciejak pogratulował i nagrodził zwycięzców pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Pozostali uczestnicy zawodów zostali obdarowani słodkimi upominkami.

mgr Karol Gierak

Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Galeria