2014 kleszczewo

10 grudnia 2014 roku gościły w naszej szkole dzieci z Przedszkola „Wesołe Skrzaty" w Kleszczewie. Głównym celem wycieczki było wypiekanie pierników, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zanim to jednak nastąpiło dzieci odwiedziły pracownię krawiecką. Pani Irena Kokorniak opowiedziała przedszkolakom o tym czego można nauczyć się podczas nauki w zawodzie krawiec. Uczennice, kształcące się w tym zawodzie, zaprezentowały natomiast efekty swojej pracy.

Dużą frajdą dla przedszkolaków była wizyta w pracowni sprzedawców. Z pomocą Pani mgr inż. Iwony Wielgosik oraz starszych koleżanek z klasy 1Tc mogły poćwiczyć obsługę kasy fiskalnej.

Następnie przedszkolaki udały się na zajęcia z Panem Karolem Morawskim. Na początku dzieci wysłuchały niezwykle ciekawej legendy o piernikach. Poznały również surowce oraz narzędzia niezbędne do przygotowania tych świątecznych wypieków. Przede wszystkim miały okazję samodzielnie zrobić i udekorować pierniczki, w czym pomagali im uczniowie z klasy 3TB Przedszkolaki były bardzo zadowolone z wizyty w naszej szkole.

Iwona Wielgosik