polagra 2014

2 października 2014 r. liczna grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w zwiedzaniu ekspozycji targowych na MTP w Poznaniu. Byli to uczniowie z klas: 3Tb, 3Tc, 3Tf, 3a, 2Te, 2a uczący się w zawodach: cukiernik i kucharz. Opiekunami wycieczki były: p. Małgorzata Dezor, p. Jolanta Kempińska, p. Dorota Igel i p. Alicja Sydow.

Podczas zwiedzania:
- oglądaliśmy maszyny i drobny sprzęt cukierniczy (np. miesiarki, piece, ubijarki, odkurzacze ciśnieniowe, urządzenia pakujące, dozujące),
- zapoznaliśmy się z zasadami obsługi niektórych urządzeń (np. dzielarka ślimakowa, odkurzacz ciśnieniowy do czyszczenia),
- poznaliśmy nowe trendy w przetwórstwie żywności (np. utrwalanie wysokim ciśnieniem wody zwane HHP),
- uczestniczyliśmy w pokazach piekarskich i cukierniczych (np. formowanie rogali, ozdoby z karmelu).

Dodatkowo mieliśmy możliwość degustowania pączków, lodów i ciastek. Mogliśmy zadawać pytania przedstawicielom firm, a także pozyskiwać ich materiały reklamowe. Nasza wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, z pewnością zaowocuje lepszym przygotowaniem do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Galeria.