2015 kuch star

Podsumowanie projektu edukacyjnego pt. Kuchnia staropolska – ile o niej wiemy? odbyło się dnia 24 marca br. w ZSZ nr 2 w Poznaniu.

Projekt przeprowadziły nauczycielki przedmiotów zawodowych: mgr inż. Małgorzata Dezor, mgr inż. Jolanta Kempińska, mgr inż. Alicja Sydow oraz nauczycielka języka angielskiego zawodowego mgr inż. Magdalena Szczepka. W projekcie udział wzięło 60 uczniów z 17 klas. Serdecznie gratulujemy wychowawcom i uczniom tak licznego udziału w projekcie.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Wielkopolski Cech Rzeźników-Wędliniarzy-Kucharzy w Poznaniu. Gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Cechu. Byli to Starszy Cechu Pan Marek Bernaś, Podstarszy Cechu Pan Hieronim Jurga oraz kierownik Biura Cechu Pani Agnieszka Olszowa. Wśród naszych gości była Pani Inspektor Krystyna Wirkowska-Wróbel z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Zaproszonym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za obecność.

Podczas godzinnego spotkania w świetlicy wyróżniono i nagrodzono najlepszych uczniów, którzy zdobyli najwyższe wyniki w quizie prowadzonym w ramach projektu. Laureatami zostali: Paulina Krawiec z klasy 3Te (20/20 pkt. 4min2s), Natalia Michałowska z klasy 3Te (20/20 pkt. 7min33s) oraz Jakub Świtalski 2a (20/20 pkt. 14min 27 s). Uczniowie otrzymali piękny sprzęt AGD ufundowany przez Wielkopolski Cech Rzeźników-Wędliniarzy- Kucharzy w Poznaniu oraz dyplomy.

Projekt połączył wiedzę teoretyczną z praktyczną. Nasi uczniowie przygotowali i podali do degustacji potrawy staropolskie. Mogliśmy skosztować następujących potraw: zupa śliwkowa, prosię nadziewane, bażanty panierowane, rolada z boczku, babka ziemniaczana, terina z łososia oraz grzyby w occie. W nagrodę za wzorową pracę i wielkie zaangażowanie przy przygotowywaniu potraw uczeń Konrad Krajewski z klasy 2Tc otrzymał grill elektryczny i pamiątkowy dyplom.

Zapraszamy serdecznie do galerii ze zdjęciami z podsumowania projektu edukacyjnego pt. Kuchnia staropolska – ile o niej wiemy? Cieszymy się, że projekt został pozytywnie odebrany i przyczynił się do rozwoju wiedzy i umiejętności naszych uczniów.