2014 na ludowo

4 listopada 2014 r. w sali kina Apollo odbył się V INTEGRACYJNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI FOLKLORYSTYCZNEJ. Piąta już edycja przeglądu, w tym roku dedykowana była Oskarowi Kolbergowi w 200-setną rocznicę jego urodzin.

Tegoroczny przegląd objęła honorowym patronem Pani Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty. Zaproszenie do przeglądu przyjęły: ZSS nr 101, 105, 106, ZSZ nr 2, Zespół Szkół nr 1 z Klasami Integracyjnymi, Przedszkole nr 116 i 127 z osiedla Pod Lipami, Przedszkole z Borówca, Zespół Placówek Specjalnych z Pleszewa, Poznańska Szkoła Muzyczna II stopnia, Prywatna Szkoła Muzyczna z Borówca.Gościnnie wystąpił Zespół Chludowianie.

Pani Grażyna Piosik, dyrektor ZSS nr 102, gospodarz przeglądu, powitała gości, podziękowała za przyjęcie zaproszenia i zachęciła do przeżyć artystycznych mając nadzieję, że pozostaną długo w pamięci uczestników. Były: oberki, krakowiaki, polki, tańce śląskie, z regionu Mazowsza; były ludowe przyśpiewki, piękne stroje i klimat, o który zadbali prowadzący. Koniec przeglądu uwieńczyła miła niespodzianka dla wszystkich uczestników.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu reprezentowali uczniowie: Paulina Gapska, Karolina Kwiatkowska, Adrian Borowiak, Patryk Kortus, Dawid Kwiatkowski, Zasadziński Mikołaj, Iwona Patecka. Szczególne słowa uznanania należą się paniom: Alicji Kubiak-Kwaśny oraz Alicji Grzywaczewskiej-Ignyś, bowiem w krótkim czasie przygotowały młodzież do występu na bardzo wysokim poziomie. Brawo!!!

To i owo na ludowo.