Wybitni Wielkopolanie – patroni  naszych ulic to projekt edukacyjny, którego celem jest  rozwijanie wiedzy o „małej ojczyźnie” oraz kształtowanie postaw i zachowań związanych z poczuciem tożsamości  i   przynależności do swojego regionu.

Każdego miesiąca w holu szkoły zaprezentowane zostaną  sylwetki  kilku postaci zasłużonych dla Poznania i okolic.  Galerię wybitnych Wielkopolan  w miesiącu październiku otworzył Jan Henryk Dąbrowski, Feliks Nowowiejski, Cyryl Ratajski, Bolesław Krysiewicz oraz Arkady Fiedler.  Jednocześnie,    przez cały czas trwania projektu, w świetlicy szkolnej uczniowie mogą obejrzeć prezentacje multimedialne wzbogacające  wiedzę o danym bohaterze.
Ważnym  elementem  zamierzenia są również wycieczki w miejsca związane z życiem  i działalnością wielkopolskich bohaterów. Udało nam się już zwiedzić  Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego pięknie nazwany Willą wśród róż. Właśnie z tego miejsca przedstawiamy krótką fotorelację.  W następnym miesiącu planujemy udać się do  skromnej pracowni wielkiej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny.

Katarzyna Dakowska-Mruk,  Hanna Sąsiadek-Bułat, Olimpia Murawska