2018 erasmus

W ostatnim tygodniu marca 2017 r. gościliśmy przedstawicieli naszego partnera, panów: Luc Garcia oraz Thomas Knapik, którzy przybyli celem odbycia wizyty przygotowawczej przyszłej wymiany uczniów. Pan Luc Garcia, odpowiedzialny jest za wymiany międzynarodowe w szkole CFAI Henri Martin należącej do izby Rzemieślniczej w Departamencie Aude, natomiast p. Thomas Knapik zajmuje się wymianą z Niemcami oraz Polską. W trakcie wizyty nasi Goście spotkali się z dyrektorem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, przedstawicieleami Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania oraz Rady Mista Poznania. Odbyli też spotaknie z młodzieżą naszej szkoły. Zwiedzili także zakłady pracy, które współpracują z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu.

Erasmus+ opiera się na osiągnięciach europejskich programów edukacyjnych, które z dobrym skutkiem funkcjonowały przez 25 lat. Struktura programu Erasmus+ obejmuje następujące elementy: