2015 pier pomoc

24 czerwca 2015 r. w godzinach 9.00 do 14.30 braliśmy udział w II Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Już drugi raz gościliśmy w tym przedsięwzięciu dzięki inicjatywie naszego profesora Macieja Michałowskiego. Zdobyliśmy drugie miejsce jako drużyna szkolna:

• Magdalena Kubiak – kapitan drużyny
  • Angelika Mikołajczak
  • Adrian Borowiak
  • Jakub Ukaszewski

Opiekunem drużyny w zastępstwie była Violetta Malinowska. Organizatorem konkursu był: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niedosłyszących przy ul. Bydgoskiej 4a w Poznaniu. Konkurs składał się z trzech etapów:

1. Warsztaty zajęciowe na terenie ośrodka w specjalnie przygotowanych salach pod nadzorem strażaków-ratowników OSP w Swarzędzu.
  2. Ćwiczenia terenowe z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej na terenie Malty.
  3. Zajęcia sportowo-rekreacyjne na terenach zieleni w obrębie ośrodka: mieliśmy między innymi okazję poznać, jak postrzega świat osoba nietrzeźwa dzięki ALKOGOGLOM, nasz wyścig slalomem w tych okularach był pouczający.

Strażacy z OSP Swarzędz i strażnicy ze Straży Miejskiej w Poznaniu cały czas monitorowali nasze przedsięwzięcia i nadzorowali poprawność wykonywania zadań.

II Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Galeria